SM systém – program pro zdravá záda s pobytem v hotelu Petrovy kameny

Publikováno: 07.11.2023

Využijte prodloužený víkend či celý týden pro relaxaci a regeneraci vašich zad v srdci úchvatné Národní přírodní rezervace Praděd v CHKO Jeseníky. Součástí programu jsou večerní přednášky na téma základní principy metody, aplikace a použitelnost SM Systému u jednotlivých zdravotních potíži a 2x denně skupinové lekce cvičení SM Systému. To vše probíhá pod vedením certifikovaného lektora z pohybových center STOP BOLESTI ZAD. V případě vašeho zájmu je možné si na místě doplatit a domluvit individuální hodinu s lektorem. Program jsme navrhli tak, aby jste měli dostatek času na procházky a výlety po okolí, a mohli tak regenerovat tělo i mysl zároveň.

Co je vlastně SM systém?

SM Systém neboli Spirální stabilizace páteře je souborný cvičební systém, který vyvinul přední český lékař MUDr. Richard Smíšek. Jedná se o kompletní cvičení, při kterém jsou zapojovány všechny důležité svalové skupiny.

Hlavním cílem metody je posílit svaly oslabené a uvolnit svalstvo přetížené, aktivovat tzv. svalové spirály, které obepnou celé tělo a tím vyrovnají páteř a současně ji vytáhnou směrem vzhůru, zautomatizovat spirálně stabilizovanou chůzi a běh a tím regenerovat při běžných denních činnostech. Využití této metody je široké, a to především pro to, že se zaměřuje na příčinu vzniku potíží, a nejen na potlačení příznaků. Vadné držení těla, skoliózy, výhřez disku, úrazy, vbočené palce, nebo kompenzace jednostranného pohybu například u sportovců, to vše a mnohé jiné lze díky cvičení ovlivnit pozitivním směrem. Díky možnosti úpravy cviků je systém vhodný pro osoby trpící artrózou kyčle či kolene, nebo pro osoby na invalidním křesle.

K cvičení spirální stabilizace páteře se používá speciální elastické lano navržené panem doktorem Smíškem. Tyto lana budete a další cvičební budete mít na pobytu k zapůjčení. Cviky jsou nenáročné s důrazem na správnost provedení. Pro správné naučení cviků, je důležité začít cvičit pod dohledem certifikovaného lektora či terapeuta Spirální stabilizace páteře.

Program SM systému pro začátečníky

Program je určen pro všechny ty, kteří se rozhodli zatočit s bolestmi zad jednou provždy. Nejedná se o zázrak na počkání, ale o účinný návod, jak tělo zbavit špatných pohybových návyků a opět ho vrátit do rovnováhy. Naučíme Vás 12 základních cviků SM systému, které využijete pro domácí cvičení. Tyto cviky, jsou rozděleny do 2 kategorií, a to na 6 cviků ve stoje a 6 cviků na židličce (pro osoby, pro které je cvičení ve stoje náročné či bolestivé).

Program SM systém pro mírně pokročilé

Program je určen pro všechny ty, kteří znají základní 6 cviků SM Systému a chtějí se naučit další cviky a naučit se i zdravou chůzi s holemi.

Denní program

  • Cvičení (začátečníci a pokročilí): ráno (3x/7x) a pozdní odpoledne(3x/7x)
  • Nácvik chůze s holemi (mírně pokročilí): dopoledne (3x-7x)
  • Přednášky (začátečníci a pokročilí): večer (3x)
  • Přednáška a diskuze 1. den – „Základy SM systému, co vše musím vědět, aby cvičení mi pomohlo.“
  • Přednáška a diskuze 2. den – „Jak Vám osobně může metoda SM systém pomoci, když máte danný zdravotní problém.“
  • Přednáška a diskuze 3. den – „Jaké cviky SM Systému jsou pro mě vhodné, abych si neublížil“

Více info a objednání zde: https://pobyty.stopbolestizad.cz/aktivni-dovolena-hotel-pod-pradedem-jeseniky/

Stop bolesti zad odborníci na bolesti zad

Společnost STOP BOLESTI ZAD pracuje víc než 12 let s metodou SM Systém (nově Spirální stabilizace páteře) od MUDr. Richarda Smíška. Tato metoda je zaměřena speciálně na prevenci a léčbu bolesti zad, výhřez meziobratlové ploténky, skoliózu a další zdravotní problémy sedavé populace. Nabízíme pobyty s cvičením, individuální konzultace, skupinové lekce, školíme v lázních, rehabilitačních centrech, doktory, fyzioterapeuty, trenéry, maséry a veřejnost.

Na cvičenou se těší tým STOP BOLESTI ZAD