OKOLÍ HOTELU

Aktivní dovolená v Hotelu Petrovy kameny po celý rok

Od Jara do Podzimu: Pěšky i na kole

V druhé půlce jara, v letní i podzimní sezóně je hotel ideálním výchozím místem jak pro turisty tak pro fandy horské cyklistiky. Celé okolí hotelu je protkáno turistickými stezkami různé obtížnosti. Jen několik metrů od hotelu vede páteřní Jesenická cyklostezka. Výšlap na nejvyšší horu Moravy – Praděd s vysílačem, je nejčastějším cílem našich hostů. K návštěvě láká také jeden z technických divů Česka – nedaleká elektrárna Dlouhé stráně s návštěvnickým centrem.
V dohledu od hotelu je monumentální skalní útvar Petrovy kameny. Za návštěvu také stojí naučná stezka Bílá Opava, jež se vine od Ovčárny do lázeňského městečka Karlova Studánka. Milovníci adrenalinové jízdy na horském kole si jistě oblíbí nedaleký Karlov v Malé Morávce kde najdou moderní bikeparky s lanovkami. Na budově hotelu je přes sezónu i nabíječka všech druhů elektrokol.
U nás se nudit nebudete!

Zima na sněhu: lyže, běžky nebo skialpy?

Díky nadmořské výšce hřebene Hrubého Jeseníku, vám v zimě můžeme garantovat pobyt na sněhu od prosince do půlky dubna.

Hotel Petrovy Kameny se dá označit jako ski in/out. Běžkařské, dokonale upravované tratě začínají přímo před hotelem. Je libo sjezdovky? Není problém – nejbližší lyžařský vlek je vzdálen jen 180 metrů od hotelu. Okolí hotelu má ideální terén pro skialpinismus. Lepší v ČR nenajdete. Nekonečné zimní turistické stezky všech náročností, křižují okolí Hotelu Petrovy Kameny napříč celými Jeseníky.

 

 

Běžky

Běh na lyžích je v Česku nejpopulárnější zimní sport. U nás na hřebenu Hrubého Jeseníku jsou pro běžecké lyžování dokonalé podmínky. Pravidelně upravované tratě začínají (i končí) hned před hotelem. Tyto tratě jsou vhodné pro sportovní lyžaře. Mimochodem, právě na těchto tratích měla jedno z prvních soustředění kariéry i Kateřina Neumannová. Pro pohodáře, kteří se chtějí při sportu i kochat, je připravená stopa, která se jen několik desítek metrů od hotelu napojuje na hlavní magistrálu Ovčárna – Praděd. Všechny stopy jsou v zimě upravovány prakticky denně.

Pohyb v nadmořské výšce okolo 1335 m.n.m. má navíc pro organismus blahodárné účinky. Dokonale čistý vzduch a nadmořská výška urychlují regeneraci. Pro sportovce je zase důležitý fakt, že se při tréninku v této nadmořské výšce, výrazně zlepšují aerobní funkce organismu. Hotel Petrovy Kameny je tedy ideálním místem pro regeneraci po náročné sezóně, nebo pro položení tréninkového základního kamenné pro sezónu novou.


Sjezdové lyžování

 

Dojít z hotelu na sjezdovku v „přeskáčích“ a zpět dojet na lyžích, to je sen každého lyžaře! Nejbližší lyžařský vlek se sjezdovkou Václavák (modrá), je jen 180 metrů od hotelu. Jen o několik set metrů dál, jsou svahy i pro milovníky černých a červených sjezdovek. Zdejší oblasti se přezdívá Moravský ledovec.

V ČR nenajdete jiné místo, kde by se tolik dní v sezóně lyžovalo na přírodním sněhu. Ideální lyžařské podmínky jsou u nás od prosince do minimálně půlky dubna. Každodenní ranní vroubky čekají jen na vás!  

 

Skialpy

Skialpinismus zažívá obrovský boom. Stoupat tichou zimní krajinou, slyšet jen vítr, křupající sníh a vlastní srdce, to je jeden z důvodů proč jsou lyže s tuleními pásy tak v oblibě.

Ten druhý důvod je sjezd čerstvě napadaným sněhem. Lepší podmínky na skalpy, než v okolí Hotelu Petrovy Kameny u nás nenajdete.

Jeseníky jsou krásné, ale přísné hory, které čekají na vás. Říká se, že dobrodružství samo nepřijde! Tak neváhejte a vyražte za ním!

Všechny hotelové hosty zároveň prosíme o dodržování přísných pravidel pohybu v CHKO!